De Rigo Grup bünyesinde bulunan OPSA OPTİK CAMLAR San. ve Tic. Ltd. Şti., 2000 yılında kurulmuş olup 130 yıllık deneyimi olan Alman RODENSTOCK optik camlarının distribütörlüğünü yaparak Türk pazarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Progresiv cam denince akıllara ilk isim olarak dünyaca ünlü, progresiv teknolojisinde rakipsiz Almanya’nın en büyük cam üreticisi Rodenstock gelir. Rodenstock gözlük camları, gözlük kullanıcılarının bugüne kadar erişemediği ‘görüş-kullanım konforu’ dengesini, yeni jenerasyon camları ile kullanıcılarına sunmuştur. ‘KİŞİYE ÖZEL ÜRETİM’anlayışı, her camı emsalsiz kılmaktadır. Progresiv camlarda geliştirdiği teknolojisi ile gözlük camları alanındaki konumunu daha da sağlamlaştırmıştır. Bugüne kadar cam üretiminde gözlük kullanıcılarının tek tercihi olmuştur. Yeni TopCoat kaplama tekniği ile tüketiciye kullanımı ve bakımı daha rahat, daha dayanıklı bir ürün ve ömür boyu kaplama garantisi sunar.

2011 yılı başından itibaren Cosmo Clean markası altında İngiltere’de bulunan Sauflon Pharmaceuticals Ltd. firmasına lens ve İtalya’da bulunan Schalcon firmasına ise lens solüsyonu ürettirerek Türkiye’de satışa sunmaktadır.